Şengün Avukatlık Ortaklığı; 1990 yılında İstanbul’da Av. Nedim Korhan Şengün tarafından avukatlık bürosu olarak kurulmuş daha sonra Şengün & Şengün ve Ortakları Avukatlık Bürosu ismini almış ve sonrasında Şengün Avukatlık Ortaklığı olarak tescil edilmiştir.

Kurulduğu günden bu yana hukukun değişik alanlarında gerçekleştirdiği çalışmaları dolayısıyla edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile müvekkillerine üst düzeyde hukuk hizmeti veren hukuk bürolarından biri olmuştur.

Bugün yerli yabancı birçok müvekkiline geniş bir alanda hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmeti veren Şengün Avukatlık Ortaklığı, yurt içinde ve yurt dışında güçlü çözüm ortakları ile birlikte müvekkillerine ihtiyaçları olan en uygun hukuki çözümü, en özenli şekilde gerçekleştirme hedefi ile çalışmaktadır.

Şengün Avukatlık Ortaklığı bu amaçla, ulusal ve uluslararası hukuki, siyasi, ekonomik ve finansal gelişmeleri yakından takip etmekte ve sunduğu hukuki hizmetlerini bu gelişmelerin ışığında güncel ve verimli kılmaktadır. Operasyonel konularda, hukuk teorisinin soyut kavramları içinde kaos yaşanmasını önleyecek hızlı ve sonuç alacak pratik çözümlerle, müvekkillerinin karşılaştıkları sorunların çözümünde yardımcı olmaktadır.

Şengün Avukatlık Ortaklığı, ofis içi ve dışındaki çeşitli eğitim uygulamaları ile değişen hukuk dünyasını tahlil etmekte ve müvekkillerinin hukuki sorunlarının çözümünde bu uygulamalardan yararlanmaktadır.

Şengün Avukatlık Ortaklığı, aynı zamanda iç hukuk düzenlemelerine paralel olan kıta Avrupası hukuk dünyasındaki yenilikleri de çeşitli mesleki üyelikleri ve katıldığı konferanslar aracılığı ile takip ederek yurt içindeki çalışmalarına katkı sağlamaktadır.

Kuruluşundan bu yana Şirketler Hukuku, Bireysel ve Kollektif İş Hukuku, Taşıma ve Sigorta Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Ticaret Hukuku alanları başta olmak üzere hizmet verdiği çalışma alanlarını genişleten Şengün Avukatlık Ortaklığı, yabancı ve yerli müvekkillerine bu doğrultuda Birleşme, Devralma ve Ortak Girişim, Sermaye Piyasası Hukuku, Özelleştirme Hukuku, Yabancı Yatırım Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, Ceza Hukuku, Rekabet Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Vergi Hukuku, Sigorta Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku, Turizm Hukuku, Enerji ve Maden Hukuku, Bilişim Hukuku, Medya ve İletişim Hukuku, Basın Hukuku gibi pek çok alanı ilgilendiren hukuki işlemlerde biriktirdiği tecrübesi ile hizmet vermektedir.

Müvekkil odaklı yaklaşımıyla hizmet verdiği alanları sürekli olarak yenileyen Hukuk Büromuz üst düzey hukuk hizmeti verme felsefesinden ödün vermeden çalışmalarını daha da büyüyerek sürdürmeye devam etmektedir.

Şengün Avukatlık Ortaklığı'nın çalışma alanları, çeşitli konularda yazılmış olan makaleleri ve ekibi hakkında bilgi almak için ilgili bölümleri inceleyebilirsiniz.