Medya Ve İletişim Hukuku

Medya Ve İletişim Hukuku

Şengün & Partners televizyon, radyo, lisanslama, yayıncılık (karasal, dijital, kablo ve uydu), programcılık, sponsorluk ve reklam konularında hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Büromuz bu kapsamda, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların idari otoriteler karşısındaki yayın haklarının korunması, idari düzenlemelere uyumlarının sağlanması konusunda danışmanlık hizmeti vermekte, medya hizmet sağlayıcı kuruluşları Radyo Televizyon Üst Kurulu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve diğer kamu kurumları nezdinde temsil etmekte ve hukuki sorunlarının çözülmesine yardımcı olmaktadır. Büromuz ayrıca medya hizmet sağlayıcı kuruluşların Reklam Kurulu ve Tüketici Hukukundan kaynaklanan hukuki problemlerinde önleyici ve telafi edici hukuk hizmeti sunmaktadır.

Medya hizmet sağlayıcı kuruluşların bu faaliyetleri bakımından Medya ve İletişim Hukuku kapsamında ihtiyaç duydukları her türlü sözleşmelerin özellikle bu alana özel mevzuata uygun şekilde hazırlanması, incelenmesi ve müzakere edilmesi konusunda da Büromuz müvekkillerine hukuki hizmet vermektedir.

Şengün & Partners, medya tarafından yapılan yayınlara ilişkin olarak gerçek kişilerin uğradığı zararların giderilmesi veya yayına ilişkin tekziplerin yayınlanması için gerekli iş ve işlemleri yapmakta müvekkilleri ilgili davalarda temsil etmektedir.