Biyografi:

R. Güzin Şengün, medya, otomotiv, varlık yönetimi, özel sigorta, faktoring gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren müvekkillerine başta Bankacılık ve Finans Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku olmak üzere birçok alanda hukuki destek vermektedir.

Aynı zamanda medya sektörünün RTÜK ile olan ilişkileri konularında çalışmalarda bulunmakta ve Türkiye’de faaliyet gösteren önemli bir medya grubunun hukuk müşavirliği ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Yine açık hava reklamcılığı alanında faaliyet gösteren bir şirketin hukuk müşavirliğini yapmakta ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevine de devam etmektedir. Güzin Şengün, fon faaliyetleri için danışmanlık hizmeti vermekte ve Türkiye’de faaliyet gösteren önemli bir yabancı fonun avukatlığını yürütmektedir.

R. Güzin Şengün, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle çözüm odaklı ve ticaret hayatını kolaylaştırıcı bakış açısı ile müvekkillerine birçok alanda hukuki ve kurumsal danışmanlık vermekte, dava avukatlığından gelen birikimleri ile karşılaştıkları problemlerde gerekli çözüm yollarını sunmakta, bireysel müvekkillerine aile hukuku, miras hukuku, kira hukuku gibi alanlardaki uyuşmazlıklarında destek vermektedir.

Aynı zamanda marka vekili olan R. Güzin Şengün, Şengün & Partners Avukatlık Ortaklığı'nın yönetici ortağı olarak serbest avukatlığa devam etmektedir.