Nedim Korhan Şengün, M.A.

Nedim Korhan Şengün, M.A.

Kurucu Ortak

Avukat

N. Korhan Şengün M.A., 1990 yılında kendi bürosunu kurarak serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Mesleğinin başında Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku alanında bilirkişilik yapmıştır. Sözleşme imzalanması aşamalarında gerekli hukuki çalışmaları yapmıştır. Muhtelif süreçlerde DİSK’in diğer sendikalarında da danışmanlık yapmıştır. Sonraki yıllarda çeşitli işverenlerin temsilcisi olarak farklı sendikalarla toplu iş sözleşmesi görüşmelerine katılarak görüşmelerin başlamasından sözleşmenin imzalanmasına kadar her aşamada bulunmuştur.

Varlık yönetim şirketleri, faktoring şirketleri, medya, açık hava reklamcılığı, otomotiv, taşımacılık, sigorta brokerliği alanında faaliyet gösteren şirketlerin hukuk müşavirliklerini üstlenmiştir.

Medya sektörünün RTÜK ile olan ilişkileri konularında çalışmalarda bulunmakta ve Türkiye’de faaliyet gösteren önemli bir medya grubunun hukuk müşavirliği ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Yine açık hava reklamcılığı alanında faaliyet gösteren bir şirketin hukuk müşavirliğini ve Yönetim Kurulu Üyeliğini de sürdürmektedir.

Aynı zamanda otomotiv sektöründe çalışan ve kendi üretim alanında tüm dünyada önemli bir yer edinen bir şirketin hukuk müşavirliğini sürdürmekte, ayrıca bu şirketin toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürütmektedir.

Son yıllarda gelişen ve ülkemize girmiş bulunan fon faaliyetleri için etkin danışmanlık hizmeti vermekte ve Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı bir fonun avukatlığını yürütmektedir.

N. Korhan Şengün M.A., bunların dışında uluslararası taşıma hukuku alanında çalışmış, uluslararası taşıma konularında düzenlenen seminerlere konuşmacı olarak katılmıştır. Taşıma ve Özel Sigorta Hukuku konularında çalışmış, çeşitli şirketlerin hukuk danışmanlığını, adli ve idari mercilerdeki hukuki problemlerinin çözümü ile davalarının vekil olarak yürütülmesini üstlenmiştir. Diğer hukuk alanlarının yanında özellikle Bireysel ve Toplu İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku ve Banka hukuku, Taşıma ve Özel Sigorta Hukuku, SPK Hukuku, Rekabet Hukuku, Taşınmaz Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, ağırlıklı olarak çalıştığı konuların bazılarını oluşturmaktadır.

Hâlihazırda Şengün & Partners Avukatlık Ortaklığı'nın kurucu ortağı olarak serbest avukatlık çalışmalarını sürdürmekte ve müvekkillerine özel projelerde bizzat destek vermektedir.

Eğitim:

İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi

İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler

Yabancı Diller:

Türkçe, İngilizce

Üyelikler:

İstanbul Barosu

E-posta: [email protected]