Can Hasan Acılıoğlu

Can Hasan Acılıoğlu

Ortak

Avukat

Can Hasan Acılıoğlu, uzunca bir süre finans alanında faaliyet gösteren şirketlere danışmanlık yapmış ve bu hususa ilişkin önemli davaları etkin bir biçimde takip etmiştir. Türev İşlemler, SPK Mevzuatı, Bankacılık Mevzuatı gibi finans ve hukukun iç içe geçtiği pek çok alanda Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Bankalar gibi pek çok kuruluş bünyesinde sektör yöneticilerine eğitimler vermiştir. Şengün & Partners Avukatlık Ortaklığı bünyesinde müşavirlik hizmeti verilen pek çok ulusal banka, varlık yönetim şirketi, faktoring şirketi gibi şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Finans hukukunun yanı sıra, medya, reklamcılık, enerji, inşaat, gayrimenkul değerleme, ihale başta olma üzere Şengün & Partners bünyesindeki pek çok şirkete danışmanlık yapmakta ve bu şirketlere dair önemli davaları aktif olarak takip etmektedir.

Ayrıca mesleğin ilk yıllarına dayanan teftiş çalışmalarında dolayı ceza davalarına da büyük bir ilgi göstermekte ve bu alana dair pek çok davayı da etkin bir şekilde takip etmektedir.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2004 yılında mezun olan Can Hasan Acılıoğlu, gururla icra ettiği avukatlık mesleğini ve hukukçu nosyonunu 2012 yılından bu yana Şengün & Partners bünyesinde sürdürmektedir.

Eğitim:

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Lisans, İstanbul, Türkiye

Üyelikler:

İstanbul Barosu

Diller:

Türkçe, İngilizce

Mesleki Tecrübe ve Uygulama Alanları:

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Sözleşmeler Hukuku

Bankacılık ve Finans Hukuku

Sermaye Piyasası Hukuku

Ceza Hukuku

Medya ve İletişim Hukuku

İnşaat Hukuku

Enerji Hukuku

İhale Hukuku

İş Hukuku

İdare Hukuku

İcra ve İflas Hukuku

E-Posta: [email protected]