Serenay Selek

Serenay Selek

Avukat

Temel Alanlar: Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Kişisel Veri Koruma Hukuku, Dava Marka ve Patent Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku

Eğitim: İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans- İstanbul/Türkiye

Üyelikler: İzmir Barosu, Türkiye Satranç Federasyonu

Diller: Türkçe, İngilizce

Biyografi: İzmir Barosu avukatlarından Serenay Selek, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Öğrenciliği sırasında önde gelen hukuk bürolarında ve uluslararası bankaların hukuk müşavirliğinde yaz stajlarını tamamlamış ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun güncel kararlarının çevirilerini yaparak bu alanda çalışmalarda bulunmuştur. Raoul Wallenberg Enstitüsü katkılarıyla yürütülen Fakülte Hukuk Klinikleri Projesi’nde ve sırasıyla “Ayrımcılık”, “Herkes İçin Adalet” temalı Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivallerinde görev almıştır. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum sürecinde şirketlere uyumluluk projeleri hazırlanması ve ilgili projelerin uygulanması alanlarında faaliyet göstermiştir.

Uzun yıllardan beri klasik keman çalan ve edebiyatla ilgilenen Serenay Selek’in 2007 yılında basılmış bir şiir kitabı bulunmaktadır.

Başlıca Deneyimler:

. Şirketlere hukuki uyuşmazlık ve dava takibi konularında destek verilmesi

. Bankaların dava takibi ve hukuki danışmanlık