Batuhan Birtane

Batuhan Birtane

Avukat

Burak Batuhan Birtane özellikle ceza hukuku, basın hukuku, gümrük hukuku, borçlar hukuku, ticaret ve şirketler hukuku, iş hukuku başta olmak üzere birçok alanda danışmanlık hizmeti vermektedir. Beyaz yaka ve finansal yolsuzluklar, kara para aklama, kaçakçılık, imar suçlarına yönelik ceza hukuku davaları ile hukuki uyuşmazlıkların çözümlenmesi alanlarında faaliyet göstermektedir.

Ceza hukuku alanında seminerlere katılıp, bu alanda kendini geliştirmeye devam eden Burak Batuhan Birtane, aynı zamanda icra ve iflas hukukuna dair alacakların tahsili, konkordato süreçlerinin yönetilmesi gibi çeşitli alanlarda görev almaktadır.

Hukuk eğitimini Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakultesi’nde tamamlayan Burak Batuhan Birtane, hukuk eğitimi sırasında, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Yeditepe Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alarak, başta 200’den fazla hukuk fakültesi dekanlarının katılım gösterdiği Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği 20. Genel Kurulu olmak üzere 30’un üzerinde organizasyonun gerçekleştirilmesini sağlamış ve “Pencere” dergisi editörlüğünü yapmıştır.

Eğitim:

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Lisans, İstanbul, Türkiye

Friedrich Alexander Universität Erlangen-Nürnberg, Université Paris Ouest-Nanterre La Défense, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Uyuşmazlık Çözümleri Programı, İstanbul, Türkiye

Nankai Üniversitesi, Ceza Hukuku Programı, Tianjin, Çin (Çin Halk Cumhuriyeti Bursu)

Üyelikler:

İstanbul Barosu

Diller:

Türkçe, İngilizce

Mesleki Tecrübe ve Uygulama Alanları:

Ceza Hukuku

Ticaret Hukuku

İş Hukuku

İcra ve İflas Hukuku

Sözleşmeler Hukuku

E-Posta: [email protected]