Gül Yanık, LL.M

Gül Yanık, LL.M

Ortak

Avukat, Arabulucu

İstanbul Barosu avukatlarından Gül Yanık, dava hukuku, arabuluculuk, uluslararası tahkim, uluslararası yatırım hukuku, yabancılar hukuku, enerji hukuku, dernekler ve vakıflar hukuku, aile hukuku ve telif hakları konularında faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda kadın haklarına ilişkin davalara odaklanmaktadır.

Gül Yanık eğitimini İngiltere, İtalya, Türkiye ve İsviçre’de sürdürdü. Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Lozan Üniversitesi’nde yüksek lisansını uluslararası ticaret hukuku alanında tamamladı. Yüksek lisans tezini “Uluslararası İnşaat Sözleşmeleri ve Uyuşmazlık Çözümü” konusunda yazdı. Ülkemizde ve dünyada uluslararası tahkim ve arabuluculuk konularında birçok konferans düzenledi, bu konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı, yine aynı alanlarda makaleler yayınladı. Ad hoc tahkim ve kurum tahkiminde birçok davada taraf vekilliği yaptı.

Gül Yanık, 2014- 2017 yılları arasında ICC YAF Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölge temsilcisi olarak görev almıştır. ISTA, Genç ISTAC, YIAG ve CIArb üyesidir.

Eğitim:

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Lisans, Ankara, Türkiye

Lozan Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Yüksek Lisans, Lozan, İsviçre

Üyelikler:

İstanbul Barosu

ICC YAF, 2014-2017 arası Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Temsilcisi (Türkiye)

İstanbul Tahkim Derneği

Genç ISTAC, YIAG, CIArb

Diller:

Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca

Mesleki Tecrübe ve Uygulama Alanları:

Tahkim

Arabuluculuk

Uluslararası Yatırım Hukuku

Yabancılar Hukuku

Dernekler ve Vakıflar Hukuku

Aile Hukuku

Telif Hakları

E-Posta:  [email protected]